Organizațiile care se ocupau să facă imagine negativă României și-au concediat experții fiindcă erau prea costisitori și nici nu erau atât de eficienți precum sunt românii.
În plus, românii manifestă o implicare VOLUNTARĂ remarcabilă în defăimarea patriei lor și mai ales în CONTRAZICEREA vreunui articol care laudă ceva anume din România sau comportamentul admirabil al altor români.
Încă o dovadă a acestei mentalități toxice și al acestui comportament anti-național ostil este în imaginea de mai jos.
În prima imagine, BBC promovează pe Facebook un articol elogios despre modelul românesc de adaptare și supraviețuire la un atac cibernetic al hackerilor contra spitalelor românești, de la începutul acestui an.
BBC laudă comportamentul admirabil al agenției naționale de securitate cibernetica și al extraordinarilor români din cele 100 de spitale atacate.
În articol se spune că românii au oferit astfel ÎNTREGII LUMI UN MODEL DE REACȚIE RAPIDĂ,, ADAPTARE ȘI CONTINUARE A ACTIVITĂȚII în situația gravă a blocării sistemului informatic centralizat din spitale și din oricare alt domeniu de activitate informatizat.
BBC mai spune că acest model românesc a ajuns un studiu de caz la nivel global și laudă România pentru această remarcabilă contribuție.
Englezii au fost super-încântați și impresionați de rapiditatea și eficiența medicilor și asistentelor de a folosi hârtia și pixul pentru buletinele de analize, fișele de observație ale bolnavilor etc. Niciunul ne-având de suferit de pe urma blocării sistemului informatic în timpul crizei de aproape o săptămână.
La fel de impresionați au fost englezii de răspunsul “englezesc” al șefilor de spitale la șantajul hackerilor și la cererile lor de răscumpărare în valoare de aproape 180.000 de euro.
Li s-a spus hackerilor: “Fuck off!”
Ei, bine! În timp ce cititorii englezi și străini exclamau: “Wow!” si ne lăudau, în imaginea de mai jos vei vedea cum defăimau românii pe bravii, adaptabilii și inventivii români din spitalele atacate. Că avem de aface cu o infectare colectivă cu virusul auto-defăimării e dovedit și de faptul că, câte 500 de tineri au apreciat „dezvăluirile” auto-defăimătoare și disprețuitoare ale acestor două tinere românce.
Să fie limpede! Echipa BBC a fost în spitalele românești și a filmat sitemul informatizat de gestionare a evidențelor medicale ale bolnavilor (analize, investigații, fișe de observație, rețete cu medicamente).
De asemenea, au filmat apoi evidențele întocmite în excel și cu pixul pe hârtie după ce sistemul informatic centralizat, Hypocrate, a fost compromis de atacul hackerilor.
Publicul englez și toată lumea a văzut această realitate care, însă, nu a convenit defăimătorilor voluntari români.
iată-i, mai jos, cum știu ei mai bine… să-și defăimeze țara și semenii bravi.

Nu există în lumea asta un alt neam mai ostil și mai îndârjit contra lui însuși decât neamul românesc.
Nu există alți membri ai unui popor mai infectați decât românii cu boala disprețului și urii de sine și a semenilor săi.
Dacă și pe tine te înfioară acest comportament defect al nostru, distribuie și comentează această postare. Ca să administram un vaccin blestematei ăsteia de mentalități care se extinde.
Mulțumesc cu recunoștință!










